Radni sastanak Obzor 2020 projekta INVENT

Radni sastanak Obzor 2020 projekta Europsko popisivanje društvenih vrijednosti kulture

Radni sastanak Obzor 2020 projekta INVENT

Mr. sc. Mirko Petrić i doc. dr. sc. Željka Zdravković sudjelovali su 15. i 17. lipnja 2020. na online radnom sastanku Obzor 2020 projekta Europsko popisivanje društvenih vrijednosti kulture kao temelj uključivih kulturnih politika u globalizirajućem svijetu (INVENT) i radionici posvećenoj izradi upitnika za anketna ispitivanja koja će se provesti u okviru projekta.

Mr. sc. Mirko Petrić bio je voditelj i moderator radne skupine posvećene izradi sekcije C upitnika (Društvene vrijednosti kulture), a doc. dr. sc. Željka Zdravković bila je članica radne skupine za izradu sekcije D upitnika (Shvaćanja kulture i kulturne prakse).

U okviru radnog sastanka održan je također webinar o metodama prikupljanja podataka s online izvora (engl. data scraping), koji je vodio dr. Jay Lee sa Erasmusovog sveučilišta u Rotterdamu, te sastanak Upravnog odbora projekta na kojem je mr. sc. Mirko Petrić sudjelovao kao suvoditelj tima Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar i Sveučilišta u Zadru.

Više o projektu INVENT možete doznati ovdje.