Ožiljci devedesetih

Doc. dr. sc. Željka Tonković održala je 10. srpnja 2021. izlaganje u suautorstvu sa Sanjom Sekelj, mag. philol. franc. i mag. hist. art. (Institut za povijest umjetnosti, Zagreb) pod naslovom “From Cultural Narratives to Social Structure: A Qualitative Structural Analysis of the Soros Network in Croatia” na međunarodnoj konferenciji “Scars: Reflections on Art and Society in Central-East Europe in the 1990s” koja se održala 9. i 10. srpnja 2021. u organizaciji Instituta za povijest umjetnost (Zagreb) i  Instituta za suvremenu umjetnost (Zagreb). Konferencija je izvorno organizirana u suradnji s Muzejom moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci, kao popratni program izložbe 90e: Ožiljci u sklopu projekta Rijeka2020: Europska prijestolnica kulture. Konferenciju su financijski podržali Goethe Institut Zagreb, Grad Rijeka, Rijeka2020: Europska prijestolnica kulture. Program konferencije dostupan je ovdje, a knjižica sažetaka može se preuzeti ovdje.