Sudjelovanje na projektnom sastanku

Prof. dr. sc. Karin Doolan i asistent Pavao Parunov, mag-soc. sudjelovali su 18. i 19. rujna na projektnom sastanku projekta "IDEA-net: – Expanding the network of Inclusion, Diversity, Equity and Access Practitioners in Higher Education through Institutional Capacity Building" na kojem je Sveučilište u Zadru partner. Sastanak se održao na Filozofskom fakultetu u Ljubljani i poslužio je kao priprema za aktivnosti jačanja kapaciteta inkluzije koje će se održati na Sveučilištu u Zadru na proljeće 2025. U sklopu projekta, izrađen je repozitorij dobrih IDEA praksi u visokom obrazovanju koji daje pregled relevantnih aktivnosti (uključujući i specijalizirane IDEA urede) institucija u visokom obrazovanju u šest regija. Repozitoriju se može pristupiti na poveznici.

U sklopu projekta, Doolan i Parunov su sudjelovali i u izradi smjernica za uspostavljanje IDEA ureda na institucijama u visokom obrazovanju koji se također može pročitati na poveznici.