Sudjelovanje na međunarodnoj konferenciji

Mislav Škacan, mag. soc., doktorand na projektu „Održivo ribarstvo: društveni odnosi, identitet i zajedničko upravljanje jadranskim ribolovnim resursima“ , od 29. do 31. ožujka 2023. sudjeluje na 14. Međunarodnoj konferenciji o akvakulturi koja se održava u Vukovaru, a u organizaciji Hrvatske gospodarske komore u suradnji s Institutom Ruđer Bošković, Hrvatskim veterinarskim institutom, Agronomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Veterinarskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Prehrambeno-biotehnološkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek, Fakultetom agrobiotehničkih znanosti Osijek, Veleučilištem “Lavoslav Ružička” u Vukovaru i Sveučilištem u Dubrovniku uz pokroviteljstvo Ministarstva poljoprivrede.
Konferencija je važan susret gospodarstvenika iz sektora akvakulture, znanstvenika, državne administracije i ostalih dionika iz Republike Hrvatske, EU i susjednih zemalja te se kroz međusobni dijalog nastoji postići bolja suradnja kao i sinergija u rješavanju izazova i stvaranja boljih uvjeta za razvoj sektora akvakulture. Doktorand Mislav Škacan je u okviru poster sekcije predstavio plan istraživanja naslova „Društvena dimenzija razvoja akvakulture: kako razvoj akvakulture utječe na lokalne zajednice na Jadranu“, a koje se provodi u okviru projekta „Održivo ribarstvo: društveni odnosi, identitet i zajedničko upravljanje jadranskim ribolovnim resursima“ koji se provodi na Odjelu za sociologiju pod financiranjem Hrvatske zaklade za znanost.