Sudjelovanje na doktorskom tečaju

U Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku od 6. do 11. svibnja održava se doktorski tečaj Divided Societies XXV: Polarisation and the Politics of Division u organizaciji prof. dr. sc. Saše Božića. Na tečaju sudjeluju, uz doktorande Združenog međunarodnog doktorskog studija sociologije regionalnog i lokalnog razvoja (Sveučilište u Zadru i Sveučilište u Teramu) i doktorandi i profesori sa sveučilišta u Sjedinjenim Američkim Državama, Ujedinjenom Kraljevstvu, Njemačkoj, Irskoj, Kanadi, Sloveniji, Francuskoj i Norveškoj.
Polarizacija je jedna od najvažnijih društveno znanstvenih tema današnjice i povezana je s novim društvenim i političkim rascjepima, posebice između dobitnika i gubitnika globalizacije. Novi trendovi u komunikaciji i društvenim medijima dodatno jačaju podjele i vode novim oblicima nasilnih konflikata te mijenjaju odnose između etnonacionalnih grupa. Uz detektiranje novih i budućih trendova podjele i sukoba tečaj je također posvećen i faktorima koji eventualno umanjuju efekte polarizacije.