Studijsko putovanje u Lisabonu

U sklopu projekta "Činjenice o klimatskoj krizi  - klima.faktograf.hr" kojeg u partnerstvu provode Faktograf.hr – udruga za informiranu javnost kao nositelj i Sveučilište u Zadru (Odjel za sociologiju) kao projektni partner,  organizirano je studijsko putovanje u Lisabonu od 10. do 13. listopada. Sudjelovali su Ana Benačić, Tajana Broz, Matea Grgurinović, Petar Vidov, Melita Vrsaljko i Ivana Živković iz Faktografa i Sara Čović s Odjela za sociologiju.
Projektni tim se sastao s uredništvom prvog fact-checking portala u Portugalu Poligrafo, članovima podcasta za istraživačko novinarstvo Fumaça i predstavnicima mreže DYPALL (Developing Youth Participation at Local Level). Projektni tim je prisustvovao i konferenciji “News Impact Summit: Elevating Climate Journalism” koju organizira Europski novinarski centar (EJC)."