Radionica o metodologiji proučavanja roda na Sveučilištu u Grazu

Mr. sc. Mirko Petrić, u svojstvu dobitnika stipendije programa rodnih istraživanja „Elisabeth List“ na Sveučilištu u Grazu, suorganizirao je i održao dva izlaganja na radionici s nazivom “How to Research Gender: A Workshop on Methodology” („Kako istraživati rod: Radionica o metodologiji”), održanoj 8. travnja 2021. godine preko online platforme.

U prvom izlaganju obradio je temu “From Triangulation to Mixed Methods in Relational Sociology” („Od triangulacije do mješovitih metoda u relacijskoj sociologiji“), a u drugom (u suautorstvu s prof. dr. sc. Ingom Tomić-Koludrović i Augustinom Deradom, mag. soc.) izlagao je na temu “Mixed  Methods in Relational Sociology of Gender: Examples from GENMOD Project“ („Mješovite metode u relacijskoj sociologiji roda: primjeri iz projekta GENMOD“).

U radionici su samostalnim izlaganjima sudjelovali i stipendist i stipendistica programa „Elisabeth List“ u kategoriji za mlade znanstvenike/ce Augustin Derado, mag. soc. i Darija Ivošević, mag. soc.. Oboje pohađaju doktorski studij Sociologije regionalnog i lokalnog razvoja na Sveučilištu u Zadru.

Augustin Derado izlagao je na temu “Relational Approach in Sociology and Mixed Methods“ („Relacijski pristup u sociologiji i mješovite metode“), a Darija Ivošević na temu “Researching LGBTIQ+ Identities: Field Notes from the Interviews on the Coming Out Experience“ („Istraživanje LGBTIQ+ identiteta: terenske bilješke uz intervjue o iskustvu iskoraka”).

Program radionice možete pronaći ovdje, a više obavijesti o projektu unutar programa „Elisabeth List“ u okviru kojega je održana ovdje.