Provođenje projekta

U ljetnom semestru akad.god. 2023./2024. Odjel za sociologiju provodi Erasmus+ BIP projekt "Municipalistički pokreti i lokalni urbani razvoj" u okviru kojega se studenti i studentice upoznaju s teorijom i praksom municipalizma. U periodu od 21.-27. travnja 2024. red. prof. dr. sc. Karin Doolan koordinira program o municipalizmu u Zagrebu, a u kojem sudjeluju studenti i studentice s Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru te Sveučilišta Bauhaus u Weimaru, Sveučilišta u Ferrari i Sveučilišta u Teramu. Tijekom tjedna studentice i studenti prisustvuju predavanjima koja održavaju akademsko osoblje i predstavnici civilnog sektora te lokalne samouprave te provode vrijeme na mjestima gdje je moguće steći iskustvo nekih od municipalističkih inicijativa.