Promocija knjige

U utorak 18. travnja, s početkom u 12:00, u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru (Stari kampus) održat će se promocija knjige "Kultura (bez) zajednice: prema društveno-kulturnom centru u Zadru" koju potpisuju izv. prof. dr. sc. Željka Tonković i izv. prof. dr. sc. Krešimir Krolo s Odjela za sociologiju te dr. sc. Ana Žuvela (Institut za razvoj i međunarodne odnose, Zagreb). Uz autore, knjigu će predstaviti i recenzentica izv. prof. dr. sc. Bojana Ćulum Ilić (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci).
Knjiga donosi pregled najvažnijih nalaza kvantitativnog i kvalitativnog istraživanja provedenog s ciljem utvrđivanja potreba različitih skupina korisnika budućeg društveno-kulturnog centra u Zadru. Nadovezujući se na postojeći korpus znanstvenih i stručnih radova u kojima se promišljaju različiti modeli sudioničkog upravljanja u kulturi, knjiga je namijenjena ne samo akterima u kulturnom i civilnom sektoru grada Zadra nego i široj akademskoj i stručnoj javnosti, kao i svima koji sudjeluju u uspostavljanju novih modela sudioničkih praksi u kulturnom polju.