Projekt "Studentski život za vrijeme COVID-19 pandemije: europska iskustva"

Studentski život za vrijeme COVID-19 pandemije: europska iskustva

Projekt "Studentski život  za vrijeme COVID-19 pandemije: europska iskustva"

U periodu od ožujka 2020. do lipnja 2020. istraživački tim s Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru (izv. prof. dr. sc. Valerija Barada, izv. prof. dr. sc. Karin Doolan, doc. dr. sc. Krešimir Krolo, doc. dr. sc. Željka Tonković) te Odjela za psihologiju Sveučilišta u Zadru (izv, prof. dr. sc. Irena Burić) proveo je, u suradnji s Europskim udruženjem studenata (ESU) te Institutom za razvoj obrazovanja (IRO), istraživanje o studentskom životu za vrijeme COVID-19 pandemije.

Upitnik koji je konstruirao istaživačkim tim sa Sveučilišta u Zadru pokrivao je sljedeće teme: iskustva s on-line nastavom, mreže podrške, emotivna stanja, vještine i infrastruktura za rad od kuće te životni uvjeti.

17,116 studenata i studentica iz 41 europske zemlje pristupilo je ispunjavanju upitnika.

Preliminarni nalazi istraživanja bit će predstavljeni na sastanku Bologna Follow-Up grupe koji će se održati 25. lipnja 2020. godine.