Poziv na javni razgovor

Razgovor  proizlazi iz fokusa projekta Testing Ground: Reparative Practices for New Cultural Ecosystem, posvećenog razvoju transdisciplinarnih istraživačkih metoda kroz kreativne suradnje čiji je primjer višednevna aktivnost Repair Shacka Molat  koja je prethodila predmetnom razgovoru, a  tijekom koje su se skupina umjetnika i istraživača okupila u kreativnom utočištu, otoku zadarskog arhipelaga s ciljem istraživanje odnosa rada, odmora i dokolice u doba hiperproduktivnosti, promišljanje održivog turizma kao alternative konzumerističkom modelu odmora, vodeći se pitanjem može li usporavanje postati ekološka i društveno reparativna praksa. O iskustvima i konceptu Repair Shacka Molat bit će riječi u razgovoru i na Sveučilištu.
Program se izvodi na engleskom jeziku.

Razgovor je dio projekta Testing Ground: Reparative Practices for New Cultural Ecosystem kojeg su, uz potporu programa Kreativne Europe Europske unije, razvili i provode Kurziv – Platforma za pitanja kulture, medija i društva, Stowarzyszenie Im. Stanislawa Brzozowskiego/Krytyka Polityczna i Maska Ljubljana. Program podržavaju Ministarstvo kulture i medija RH, Ured za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo, Zagreb, Zaklada Kultura nova i Program Kreativna Europa Europske komisije.će moderirati Luka Antonina (Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru).

Više o programu