Poslijediplomski tečaj

Od 8. do 13. svibnja 2023. u Inter-univerzitetskom centru Dubrovnik (IUC), u organizaciji prof. dr. sc. Saše Božića održava se 24. poslijediplomski tečaj Podijeljena društva koji je ovaj puta posvećen odnosu nacionalizma i nasilja (Divided Societies XXIV: Nationalism and Violence). Tečaj je okupio četrdeset znanstvenika, predavača i poslijediplomskih studenata u području sociologije, politologije, studija međunarodnih odnosa, prava i drugih društvenih znanosti iz Hrvatske, Irske, Italije, Kanade, Nigerije, Sjedinjenih Američkih Država, Ujedinjenog Kraljevstva, Slovačke , Slovenije, Srbije, Turske i Ukrajine. Na tečaju sudjeluju i studenti Međunarodnog doktorskog studija sociologije regionalnog i lokalnog razvoja iz Sveučilišta u Zadru.