OTKAZANO - predavanje se otkazuje zbog bolesti predavačice - novi termin bit će objavljen naknadno/Poziv na predavanje - Poučavanje rodnostudijskih tema kroz društveno korisno učenje

U organizaciji Odjela za sociologiju i Hrvatskog sociološkog društva - podružnice Zadar, u utorak, 3. 3. 2020. s početkom u 17 sati u učionici 121 u zgradi Sveučilišta u Zadru na rivi, održat će se predavanje pod nazivom "Poučavanje rodnostudijskih tema kroz društveno korisno učenje". Predavanje će održati Brigita Miloš (Odsjek za kulturalne studije Rijeka, CŽS FFRi), Iva Davorija (PaRiter) i Ana Ajduković (LORI).

Radi se o predavanju unutar europskog projekta „Humano obrazovanje - odgovorno društvo“ (Hood), kojega su zajedno pokrenuli Centar za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci i tri riječke udruge LORI, PaRiter i SOS Rijeka, s ciljem unapređenja znanja i vještina studenata i studentica Sveučilišta u Rijeci za aktivno građansko djelovanje u području rodne ravnopravnosti i povezanih ljudskih prava. Predavanja će dotaknuti organizacijska, sadržajna i načelna pitanja koja su se otvarala i dijelom riješila u procesu uspostavljanja kolegija rodnostudijske tematike koji se odvija metodom društveno korisnoga učenja.

Naglasak predavanja bit će na kvalitetno ostvarenoj suradnji visokoškolske institucije i udruga civilnog društva te na analizi prvih dobivenih rezultata procesa evaluacije kolegija od strane neovisnih stručnjaka.