Objavljen članak u časopisu Cultural Trends

Izv. prof. dr. sc. Željka Tonković, doc. dr. sc. Sven Marcelić i doc. dr. sc. Krešimir Krolo objavili su članak „Between engagement and disengagement in contemporary global culture. Types of cultural consumers among youth in Adriatic Croatia“ u znanstvenom časopisu Cultural Trends (Taylor & Francis, Web of Science, Q1). Članak razmatra odnos kulturne potrošnje i vrijednosti mladih te donosi tipologiju kulturnih potrošača na uzorku učenika srednjih škola u gradovima Jadranske Hrvatske. Članak se nadovezuje na prethodno objavljene znanstvene radove u uglednim časopisima Poetics i Cultural Sociology, kao i na knjigu „Klasika, punk, cajke: Kulturni kapital i vrijednosti mladih u gradovima na jadranskoj obali“ (Sveučilište u Zadru, Hrvatska sveučilišna naklada).

Sažetak članka dostupan je na poveznici