Međunarodna ljetna doktorska škola

Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru i ASEN (The Association for the Study of Ethnicity and Nationalism) organiziraju i održavaju 2. međunarodnu doktorsku ljetnu školu Nacije i nacionalizmi u suvremenom svijetu (Nations and Nationalisms in the Contemporary World) od 12. do 17. lipnja na Sveučilištu u Zadru. Ljetna škola je posvećena istraživanju i analizi društvenih dinamika nacija-država i nacionalizama u različitim prostorima te pokušava odgovoriti na pitanja:
Zašto je nacionalizam postao moćan i trajan društveni fenomen?
Zašto se nacija-država etablirala kao središnji organizacijski model društvenog i političkog života?
Koja je uloga globalizacije u generiranju populističkih i nativističkih (protu)pokreta?
Ljetna škola okupila je 12 predavača iz uglednih svjetskih znanstvenih institucija, uključujući Princeton University, London School of Economics, Edinburgh University i University College Dublin te 25 doktorskih studenata iz Hrvatske, Europe, Amerike i Azije. Doktorski studenti imaju priliku predstaviti svoj rad te ga diskutirati s vodećim stručnjacima u području.