Kulturna sociologija - sastanak konzorcija

Pročelnica Odjela za sociologiju doc. dr. sc. Valerija Barada je od 13. do 16. 2. 2020. sudjelovala na sastanku konzorcija koji izvodi Međunarodni diplomski studij Kulturne sociologije, a koji se održao u Brnu, Češka Republika. Uz kolege s Masarykovog Sveučilišta, na sastanku su bile i kolegice s Odsjeka za sociologiju Sveučilišta u Grazu, dok su se kolege sa Sociologije sa Sveučilišta u Trentu uključili putem video poveznice. Uz suradnju kolegica iz Ureda za međunarodnu suradnju iz Brna i Graza, između ostaloga, na sastanku se raspravljalo o novim pravnim odredbama o upisima u dvojne studije, o novim akreditacijskim procesima u Brnu, zatim o zaštiti podataka studenata/ica, o napredovanju kroz studij već upisanih studenata te načinu promoviranja studija. Zaključeno je da će konzorcij nastaviti sa svojim radom i suradnjom koja je utemeljena u zajedničkim akademskim interesima svih partnera.