Izv. prof. dr. sc. Karin Doolan sudjelovat će u projektu „Priprema za uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u srednje škole“ u trajanju od rujna 2020. – rujna 2021. godine

Sveučilište u Rijeci odobrilo je financiranje stručnog projekta naziva "Priprema za uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u srednje škole" koji će trajati od rujna 2020. do rujna 2021. godine. Cilj projekta jest na temeljima participacije i kritičke pedagogije izraditi inovativan i suvremen kurikulum za izvođenje predmeta građanskog odgoja i obrazovanja u srednjim školama te pripremiti predmetni kurikulum za akreditaciju. S Odjela za sociologiju na projektnoj prijavi sudjelovala je izv.prof.dr.sc. Karin Doolan, a institucije partneri na projektu su Sveučilište u Rijeci (Filozofski fakultet i Centar za studije mira i konflikta), Prva riječka hrvatska gimnazija, Udruga Centar za kulturu dijaloga i Institut za društvena istraživanja u Zagrebu.