Mr. sc. Mirko Petrić sudjelovao na okruglom stolu o rodnoj ravnopravnosti

Mr. sc. Mirko Petrić sudjelovao je izlaganjem na okruglom stolu „Muškarci to ipak (donekle) rade? Nove spoznaje o rodnoj ravnopravnosti u podjeli kućanskih poslova u Hrvatskoj“, održanom 26. studenoga 2020., u organizaciji udruge za promicanja prava žena i poticanja razvoja civilnog društva „Domine“ iz Splita i projekta Hrvatske zaklade za znanost „Relacijski rodni identiteti u Hrvatskoj: modernizacijske i razvojne perspektive“ (GENMOD, HRZZ-IP-2016-06-6010).

Okrugli stol održan je preko digitalne platforme Zoom, uz sudjelovanje 50 osoba, a moderirala ga je izvršna  koordinatorica udruga „Domine“ Mirjana Kučer. Uvodna izlaganja održali su prof. dr. sc. Inga Tomić-Koludrović (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar)  i mr. sc. Mirko Petrić, a kao diskutantice sudjelovale su doc. dr. sc. Ksenija Klasnić (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i mr. sc. Suzana Kunac („Peta disciplina“).

Više obavijesti  možete pročitati ovdje.