Gostovanje doc. dr. sc. Svena Marcelića na Odsjeku za sociologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu

Doc. dr. sc. Sven Marcelić proveo je period od 20. do 24. svibnja 2019. na CEEPUS stipendiji na Odsjeku za sociologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Beogradu. Pritom je održao dva predavanja. Prvo, naslova „Banalni kozmopolitizam? Vrijednosti i kulturna potrošnja srednjoškolaca u Jadranskoj Hrvatskoj“, na temelju istraživanja provedenog s doc. dr. sc. Krešimirom Krolom i doc. dr. sc. Željkom Tonković, održano je u sklopu kolegija Kultura i društvene razlike. Drugo predavanje, otvoreno za javnost, održano je u prostorijama Instituta za sociološka istraživanja na temu „Postsocijalistički grad, turizam i prostorne promjene“.