Sociološki razgovori

Mr. sc. Mirko Petrić održao je 15. ožujka 2018. predavanje s naslovom „Snaga slabih pristupa: strogi program kulturne sociologije Jeffreya Alexandera 20 godina poslije“. U predavanju, kojem je uslijedila rasprava, razmatrane su pojedine postavke „strogog programa“ u proučavanju odnosa kulture i društva Jeffreya Alexandera, dvadeset godina nakon njihove početne artikulacije u članku kojim je na engleskom govornom području započela prevlast programa „kulturne sociologije“ nad programima „sociologije kulture“.

Predavanje je organizirano u okviru ciklusa „Sociološki razgovori“ podružnice Hrvatskog sociološkog društva u Splitu, a održano je u prostorijama Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu na Peristilu.

Sažetak predavanja možete pronaći ovdje.