Međunarodni poslijediplomski tečaj "Divided Societies XX: Memory Wars"

Prof. dr. sc. Saša Božić održao je 8. svibnja 2017. predavanje "Memories as Consituents of Diasporic Practices", a prof. dr. sc. Biljana Kašić 9. svibnja predavanje "Memory and 'Postmemory': How to Face Contested Histories?" na međunarodnom poslijediplomskom tečaju Divided Societies XX: Memory Wars u Interuniverzitetskom centru u Dubrovniku. Uz to, Mislav Dević, doktorski student Međunarodnog združenog studija sociologije regionalnog i lokalnog razvoja, održao je izlaganje "Memory between Policies and Geographies: Historical Symbols in the Framework of Elias's Theory of Knowledge" 13. svibnja.

Poslijediplomski tečaj Divided Societies okupio je tridesetak predavača i doktorskih studenata iz 16 zemalja, a ove godine je bio posvećen ulozi memorija u stvaranju i održavanju društvenih podjela i konflikata.