Četrdeset godina osnutka Odjela za sociologiju

Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru proslavio je četrdesetu godišnjicu osnivanja svečanom i akademskom sjednicom 20. travnja 2016. u 11.30 u Svečanoj dvorani. U sklopu akademskog dijela proslave prof. dr. sc. Vjeran Katunarić održao je predavanje „Sociologija i zdravi razum: ezoterija, prosvjećivanje, marketizacija (predrasuda)“, a ugledni domaći znanstvenici raspravljali su o ulozi sociologije u hrvatskom društvu na okruglom stolu pod nazivom „Sociologija u Hrvatskoj danas: između profesionalne i javne“.

U sklopu proslave četrdesete godišnjice održana je i međunarodna znanstvena konferencija „Religion and non-religion in  contemporary societies. Theoretical, empirical and methodological challenges for research in Central and Eastern Europe and beyond“, od 21. do 23. travnja 2016., u organizaciji Međunarodnog udruženja sociologije religije Srednje i Istočne Europe (ISORECEA) i Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru, a pod pokroviteljstvom Europske sociološke asocijacije (ESA) i Hrvatskog sociološkog društva (HSD) na kojoj su izlagali ugledni međunarodni znanstvenici.

Program možete preuzeti ovdje.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.