Predavanja na Sveučilištu National University of Ireland (NUI), Galway, Irska u okviru Programa Erasmus +

Predavanja na Sveučilištu  National University of  Ireland (NUI), Galway, Irska  u okviru  Programa Erasmus +

Prof. dr.sc. Biljana Kašić je u okviru programa Erasmus+ namijenjenog  provedbi aktivnosti mobilnosti u svrhu podučavanja boravila dva tjedna (6. – 20. ožujka 2016. godine) na Sveučilištu  National University of  Ireland (NUI) u Galwayu, Irska. U sklopu dogovorene suradnje održala je nekoliko predavanja na School of Political Science and Sociology među kojima i „Conflicts, postmemory and trauma: A  post-Yugoslav perspective“ i  „Sexual identities and 'geobodies'“. Isto tako, održala je dvije seminarske radionice za studente/ice prema  dogovorenom protokolu i odabranim tekstovima  te sudjelovala u seminarskom susretu na temu „Political violence“ kojeg  je u okviru doktorskog programa vodio Niall Ó Dochartaigh. Za vrijeme boravka imala je  nekoliko susreta sa sveučilišnim nastavnicima/cama u svrhu  razmjene informacija i moguće  buduće suradnje.