Prof. dr. sc. Saša Božić održao je 15.2. izlaganje "Integracija migranata u dezintegrirana društva? Povratak funkcionalnom građanstvu" na međunarodnom skupu Novi (i)migranti u EU: prema izazovima integracije održanom u Geothe Institutu u Zagrebu. Međunarodni skup organizirali su Institut za migracije i narodnosti, Goethe Institut Kroatien, Institut Francais Croatie i Österreichisches Kulturzentrum Zagreb, a bio je posvećen definicijama, teorijskim implikacijama i ograničenjima koncepta "integracije", iskustvima različitih zemalja Europske unije s migrantskim integracijskim politikama i praksama te izazovima razvoja i primjene integracijskih politika u Hrvatskoj i drugim državama Europske unije u kontekstu povijesnih obrazaca i postojećih migracijskih trendova, uključujući suvremene izbjegličke tokove.