Međunarodna ljetna škola urbane etnografije – Trento

Mr. sc. Mirko Petrić održao je 12. rujna 2014. pozvano predavanje u okviru Međunarodne ljetne škole urbane etnografije „Vizualiziranje grada“, održane u razdoblju između 9. i 13. rujna 2014. na Odsjeku za sociologiju i društvena istraživanja Sveučilišta u Trentu (Italija).

Škola je organizirana pod pokroviteljstvom Sveučilišta u Trentu i časopisa „Etnografija i kvalitativna istraživanja“ bolonjskog izdavača „Il Mulino“.

Uz predavanje s naslovom „Vizualna sredstva deurbanizacije: primjeri iz postindustrijskog baštinskog grada“, mr. sc. Mirko Petrić u okviru škole vodio je dva seminara o kvalitativnim metodama istraživanja u urbanom prostoru.

Više o školi možete pronaći ovdje, a sažetke predavanja mr. sc. Mirka Petrića i drugih pozvanih predavača ovdje.