Dr. sc. Valerija Barada, v. asist., u suradnji s dr.sc. Jakom Primorac, znan. suradnica na Institutu za razvoj i medjunarodne odnose,  održala je izlaganje pod nazivom "Neplaćeni, potplaćeni i samoizrabljujući rad kao izbor i kao nužnost: primjer žena u kreativnim industrijama"  na međunarodnoj znanstvenoj  konferenciji "Mlade žene i rodna ravnopravnost u postjugoslavenskim državama: istraživanje, prakse i politike" koja se 26. i 27. studenoga  2013. godine  održavala u Zagrebu. Konferenciju su organizirali Institut za  društvena istraživanja u Zagrebu, Filozofski fakultet  Sveučilišta u Zagrebu i Ured  za ravnopravnost spolova RH. Više o konferenciji ovdje.